SX100NATF
Main features
Wheel sets of series SX made from non-ferrous metal equipment, wheel with WLNA S polyamide tire.
Technical data
Product code
SX100NATF
Bearing type
Ślizgowe
Outer diameter
100 mm
Tread width
32 mm
Weight
0.44 kg
Overall height
131.5 mm
Load capacity
90 kg
Plate dimensions
90x70 mm
Hole spacing
70x50 mm
Mounting hole
9 mm