M050CPATF
Main features
Double wheel sets of series M with steel plate equipment wheels and ESD thermoplastic rubber tire.
Technical data
Product code
M050CPATF
Bearing type
Ślizgowe
Outer diameter
50 mm
Tread width
24 mm
Weight
0.16 kg
Overall height
73.5 mm
Load capacity
50 kg
Plate dimensions
60x60 mm
Hole spacing
45x45 mm
Mounting hole
6.4 mm